Digital Marketing

Among Us wreszcie pojawi się na PlayStation

Miniony rok upłynął nam na wielkich wzlotach i upadkach. Szczególnie spektakularne były te pierwsze, gdzie rekordy popularności bił bonus bez depozytu czy gry hazardowe w kasynach online, jak i inne gry online. Nieoczekiwanie jednym z największych zwycięzców okazała się mała i niezależna gra, jaką jest Among Us. W tym roku wreszcie ma pojawić się także na PlayStation.

Czym jest Among Us?

Opisywana przez nas gra stworzona została przez małe studio InnerSloth. Pojawiła się najpierw w czerwcu 2018 roku na Androida i iOS-a, by w listopadzie również mieć swoją premierę na systemie Windows. Jest to w pewnym sensie gra strategiczna online, gdzie na jednej z map spotyka się od 4 do 10 graczy online. Tworzą oni załogę statku kosmicznego, który znajduje się w krytycznym stanie. Konieczne są zatem w nim naprawy, zmiany, dzięki którym wyruszymy na misję. Sterujemy małymi ludzikami i przemieszczamy się od jednego miejsca do drugiego. Wszystko byłoby tu proste, gdyby nie impostorzy. Są to członkowie załogi, którzy działają jako sabotażyści. W odpowiednim momencie mogą niszczyć przewody, panele, a nawet zabijać innych członków załogi. Wygrywają, jeśli załodze nie uda się naprawić statku lub zabita zostanie określona liczba zawodników.

W zależności od modelu gry impostorów może być od 1 do 3. Jednak załoga może się bronić przed nimi. Za każdym razem, kiedy znajdziemy ciało, byliśmy świadkami sabotażu, zabójstwa, dziwnego zachowania, możemy wezwać tak zwane Emergency. W głównym holu spotykają się wszyscy żyjący gracze i dyskutują, kto jest impostorem. Przez niecałą minutę można wymieniać się informacjami, a następnie dochodzi do głosowania – wskazujemy impostora. Osoba, która zdobyła najwięcej głosów zostaje wyrzucona w przestrzeń kosmiczną. Wtedy dowiadujemy się, czy była impostorem. Samo głosowanie oczywiście nie jest takie proste, gdyż impostor może podrzucać fałszywe tropy, co często odpędza od niego podejrzenia.

Among Us to bardzo prosta i szybka gra, która stała się ogromnym sukcesem w połowie 2020 roku. Nagle kilku znanych streamerów na Twitchu i YouTube zaczęło promować, pokazywać tę grę i z dnia na dzień miliony osób na całym świecie zaczęły grać w tę produkcję. Na jej popularność wpłynął między innymi fakt, że na komputery kosztowała ledwie kilka dolarów, zaś mobilnie była i nadal jest za darmo. Gra za ubiegły rok zasłużenie zdobyła wiele prestiżowych nagród w branży gier wideo?

Kto jest impostorem na PS?

Według najnowszych informacji w tym roku Among Us ma pojawić się również na PS4 i PS5. Już w grudniu 2020 roku do graczy w “mafię” dołączyli użytkownicy Nintendo Switch. O dołączeniu Among Us na PlayStation dowiedzieliśmy się podczas niedawnej prezentacji Sony w ramach State of Play. Z najnowszych informacji wiemy, że wprowadzona zostanie rozgrywka między platformami, więc można będzie zapraszać do pokoju użytkowników z PC czy Nintendo. Sony zapowiedziało również, że użytkownicy PS będą mogli również liczyć na możliwość zakupu i skorzystania z unikalnej skórki nawiązującej do do gry Ratchet & Clank. Na chwilę obecną nie wiemy jednak, kiedy dokładnie nastąpi premiera oraz w jakim trybie gra będzie dostępna – darmowym czy płatnym. W tym roku Among Us ma również pojawić się na konsolach XBOX, więc już będzie dostępny na większości popularnych na rynku platformach.  

Related Articles

Back to top button
Close