Games & Gaming

Darmowe gry na Epic Games

Jak to się często mówi, za darmo to i ocet słodki. Nie dziwi nas zatem fakt, że tak bardzo lubimy teraz darmowe prezenty. Kasyno online oferują nam darmowe spiny, zaś różni producenci czy dystrybutorzy gier darmowe tytuły na PC. Już od pewnego czasu Epic Games w każdym tygodniu rozdaje w ramach promocji co najmniej jedną darmową grę. Jednak oprócz tego na platformie znajduje się sporo gier z modelu free to play. Chcielibyśmy zatem przyjrzeć się temu, w co można zagrać bez wydawania pieniędzy.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite to największe oczko w głowie Epic Games, gdyż to właśnie ta gra została przez nich wyprodukowana i jest stale promowana. Fortnite często gości na różnych wydarzeniach esportowych. Ta gra typu battle royale polega na pojedynku 100 graczy na wyspie. Wszyscy zostają tutaj zrzuceni z minimalną ilością zapasów. Muszą pozostałe wraz z bronią znaleźć w strefach zrzutu. Rozgrywka polega na eliminacji innych przeciwników. Wygrywa niczym w Igrzyskach Śmierci ostatnia żywa osoba na wyspie. Można tu preferować frontalny atak, jak i również budowanie bazy, stawianie pułapek czy też chowanie się przed innymi. Trzeba jednak pamiętać, że z biegiem czasu mapa ulega zmniejszeniu. Gra ta obecna jest nie tylko na PC, lecz i innych platformach.

Rocket League

Rocket League to z kolei gra, która łączy w sobie szybkie wyścigi samochodowe z piłką nożną. Dzieło Psyonix obecne jest na pecetach od 2015 roku. Warto wiedzieć, że dopiero teraz przeszło na model free to play. Typowa rozgrywka polega na tym, że na piłkarskiej arenie stają przeciwko sobie dwie drużyny składające się od 1 do 4 graczy. Sterujemy tutaj małymi i szybkimi pojazdami z napędem rakietowym. Naszym zadaniem jest po prostu zdobycie więcej bramek niż przeciwnicy. Możemy korzystać z dopalaczy, uderzać w przeciwników, wykonywać różnego rodzaju akrobacje. Dostępny jest tu także tryb dla jednego gracza.

Rogue Company

Rogue Company to nowa pozycja na liście, która obecna jest na Epic Games od 30 września tego roku. Ta sieciowa strzelanka opracowana została przez studio Hi-Rez. Jest to typowa produkcja nastawiona na pojedynku PvP. Mamy tu do czynienia z dwoma drużynami, gdzie w każdej znajdują się postaci o odmiennych umiejętnościach ataku czy obrony. Jako członek elitarnej grupy agentów Rogue Company będziemy mieć dostęp do wielu broni i dodatkowego ekwipunku. Na mapie w pojedynku 4 na 4 mamy do wykonania zadanie lub musimy wyeliminować wszystkich przeciwników.

Diabotical

Diabotical to gra od studia The GD Studio, które tworzą pasjonaci Quake 3 Arena. Nie dziwi zatem, że gra ta pod wieloma względami wygląda niczym klon Q3. Powstawała jako niezależny projekt na Kickstarterze, jednak z powodu braku funduszy weszła w końcu w fuzję z Epic Games. Gra ta jest niezwykle dynamiczna, gdzie mamy do czynienia z walkami kulistych robotów wyposażonych w różne bronie. Znajdziemy tu wiele legendarnych elementów ekwipunku jak rocket launcher, shotgun, plasma gun. Podczas rozgrywki możemy zbierać opancerzenie, życie, specjalne pancerze. Dostępny jest tu między innymi tryb wszyscy na wszystkich, drużynowe 4 na 4.

Paladins

Paladins to kolejna na naszej liście gra od Hi-Rez Studios. Można ją również znaleźć na Steamie. Ta strzelanka osadzona jest w świecie fantasy, a dla wielu osób stanowi klon Overwatcha. Mamy tutaj do czynienia z pojedynkiem 5 na 5, gdzie do wyboru mamy ponad 40 zróżnicowanych postaci, które różnią się klasą, umiejętnościami. Jedne nastawione są na szybki atak, inne na obronę i zdobywanie bazy, zaś jeszcze inne na leczenie członków drużyny. Sama zaś rozgrywka w głównym trybie polega na przejmowaniu głównego punktu oraz przeprowadzeniu specjalnego wózka do bazy przeciwnika.

Na Epic Games zagrać za darmo możemy także w: Star Trek Online, Path of Exile, Neverwinter, Heroes & Generals WWII, Trackmania, Might & Magic: Chess Royale, SMITE czy też Unreal Tournament.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
Close