Games & Gaming

DJI Mini 2 wchodzi na rynek!

Są pewne produkty, które stają się kultowe, pożądane przez klientów. Przykładem tego są choćby obecne w kasynach internetowych klasyczne automaty gier hazardowych. Wśród miłośników elektroniki i gadżetów ogromnym powodzeniem cieszą się produkty marki DJI. Już teraz wiemy, że do sprzedaży ma trafić DJI Mini 2, czyli następca bardzo popularnego modelu drona dla amatorów.

Jeszcze więcej z DJI Mini 2

DJI Mavic Mini z 2019 roku okazał się ogromnym sukcesem na rynku. Po raz kolejny chińska firma DJI pokazała, że właściwie nie ma konkurencji. Zaprezentowane urządzenie stanowiło ekonomiczne rozwiązanie w stosunku do Mavica Air. Z chwilą premiery kosztowało ono około 2000 zł, zaś dziś można je dorwać w promocji za 1500 zł. Ten mały dron o wadze zaledwie 249 gramów gwarantował całkiem wiele wyjątkowych funkcji oraz porządną jakość wideo i zdjęć. Niestety brakowało w nim kilku istotnych parametrów, jak choćby kręcenia filmów w 4K czy też tworzenia zdjęć w RAW. Na całe szczęście DJI Mini 2 naprawia te niedoskonałości.

Na pierwszy rzut oka DJI Mini 2 nie różni się za bardzo od swojego poprzednika. Posiada on praktycznie identyczną formę. Jego wymiary to 138 × 81 × 58 mm, zaś po rozłożeniu ma 159 × 203 × 56 mm. Waży przy tym także 249 gramów, co ma istotne znaczenie w kontekście wejścia w życie nowych przepisów co do latania dronami w Polsce. Kolorystycznie, jak i w zakresie wykorzystanych materiałów także nie różni się od pierwszego Mavica Mini.

Różnice zachodzą jednak w jakości foto i wideo. DJI Mavic Mini 2 również posiada matrycę CMOS 1/2,3” o rozdzielczości 12 Mpx, jak i obiektyw 24 mm f/2,8. Jednak jest w stanie zapewnić o wiele lepszą jakość zdjęć i materiałów wideo. W poprzednim modelu mogliśmy nagrywać materiały tylko do 2,7K. Tutaj jednak możliwe będzie nagrywanie wideo w jakości 4K 3840 x 2160 px z opcją 24,25 lub 30 kl./s. Do wyboru będzie także jakość Full HD 1920×1080 px z opcją do 60 kl./s. W przypadku Full HD zyskujemy również opcję cyfrowego zoomu 4x. Kolejną zaletą jest to, że możliwe będzie zapisywanie zdjęć w formacie RAW. Dla mniej obeznanych osób jest to wskazany typ plików przy obróbce cyfrowej fotografii, gdzie nie zachodzi utrata jakości. Nowy dron zaopatrzony zostanie także w trzystopniowy system stabilizacji, a materiały będzie można rejestrować przy czułości ISO od 100 do 3200 i czasie naświetlania zdjęć od 4 do 1/8000 s.

Wprowadzona tu bateria 2250 mAh zapewnia do 31 minut pracy. Według zapewnień producenta ma być on szybszy od poprzednika, jak i również będzie mógł swobodnie latać przy prędkości wiatru wynoszącej 39 km/h. DJI nie zdecydowało się jednak na wprowadzenie bocznych czujników, więc dron nadal nie będzie w stanie automatycznie wykrywać obiektów przed sobą czy z boku, co stwarza niebezpieczeństwo uderzenia w ścianę czy drzewo. Na całe szczęście firma wprowadziła tu nowy system łączności OcuSync 2.0, który stosowany jest choćby w Mavicu Air 2. Poprawi to nie tylko zasięg drona, lecz i stabilność połączenia. Spowodowało to również zmianę kontrolera na bardziej zaawansowany niż w poprzedniku.

Nowy model ma trafić do sprzedaży już listopadzie. W zależności od zestawu kosztować ma 2199 zł lub 2899 zł.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
Close