Są takie gry jak gry hazardowe na prawdziwe pieniadze czy Book of Dead w kasynach online, przez co sporo graczy w zasadzie nie potrzebuje nowych tytułów. Jednak w przypadku gier komputerowych mamy często do czynienia z seriami dotyczącymi jednego tytułu, gdzie najwięksi fani czekają na kolejną część. Tak też było niedawno w przypadku Uncharted. Dochodzą nas jednak plotki, że może dojść do anulowania kolejnej odsłony.

Sony zamyka studio w San Diego

Uncharted: Zaginione dziedzictwo to ostatnia na chwilę obecną część gry, która ukazała się w 2017 roku. Od tego momentu wiele osób na całym świecie czeka na nowe przygody głównego bohatera. Początkowo twórcy całej serii – Naughty Dog, zapowiedzieli, że pełnoprawny tytuł Uncharted 4: Kres złodzieja będzie ostatnim w serii i nie należy się spodziewać dalszych losów Nathana Drake’a. Jednak gra do tej pory wydawana przez Sony miała wedle plotek być nieoficjalnie tworzona przez zupełnie inne i nowe studio mieszczące się w San Diego. Dowiedzieliśmy się jednak teraz, że gigant rynkowy zdecydował się na zamknięcie tego studia, co w zasadzie przekreśla aktualne prace nad nowym Uncharted. Oczywiście wszystko dzieje się w sferze domysłów, gdyż Sony ani nie ogłosiło oficjalnie, że pracuje nad nową grą, ani nie zleciło tego pracownikom z San Diego. Nie da się jednak ukryć, że cała seria jest jedną z najlepszych i najbardziej popularnych na PlayStation, więc wielce prawdopodobne, że Uncharted specjalnie powstanie na PS5. Być może będzie to miało miejsce w 2021 lub 2022 roku. Nic niestety więcej nie jesteśmy w stanie obecnie napisać. Być może Sony w najbliższym czasie zaprezentuje nam więcej informacji.

Uncharted zmierza na ekrany

Na całe szczęście pocieszeniem jest to, że na ekrany powoli zmierza ekranizacja gry. Już od dawna przymierzano się do nakręcenia filmu na podstawie popularnej gry. Wszystko na to wskazuje, że w przyszłym roku wreszcie projekt ujrzy światło dzienne. Film zatytułowany jako Uncharted ma trafić na ekrany kin 14 lipca. Za jego reżyserię wziął się Ruben Fleischer. Na swoim koncie ma on takie udane produkcje jak obie części Zombieland, Venoma, Gangster Squad. Warte jednak zaznaczenia, że jest on już 7. reżyserem przydzielonym do tego projektu, więc mamy nadzieję, że nie dojdzie już do żadnych zmian. Na ekranie zobaczymy z kolei takie gwiazdy jak: Tom Holland w głównej roli, Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Tati Gabrielle czy Sophia Ali. W sieci już pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, więc wiemy, że prace ruszyły pełną parą. Głównym bohaterem filmu ma być oczywiście Nathan Drake. Wraz z przyjaciółmi wyrusza on w niebezpieczną podróż do Ameryki Południowej, gdzie będzie chciał odnaleźć legendarne El Dorado.

Świetna seria na PlayStation

Jak już wspomnieliśmy, Uncharted to jedna z najpopularniejszych serii na PlayStation. Jej pierwsza część o nazwie Fortuna Drake’a ukazała się w 2007 roku. Następnie mieliśmy jeszcze 3 pełnoprawne tytuły: Uncharted 2: Pośród złodziei z 2009 roku, część 3: Oszustwo Drake’a z 2011 roku oraz Kres Złodzieja z 2016 roku. Zarówno część 3. jak i 4. doczekały się oficjalnych dodatków, z których ostatnim z 2017 roku na PS4 było wspomniane Zaginione dziedzictwo. W każdym z głównych tytułów wcielamy się w poszukiwacza skarbów i wielkiego podróżnika, którym jest Nathan Drake. Można powiedzieć, że to takie połączenie Indiany Jonesa i Lary Croft. W grze niczym w typowych filmach sensacyjnych na naszej drodze stają przeciwnicy, którzy nie cofną się przed niczym, aby zdobyć skarby. Musimy zatem z nimi walczyć, rozwiązywać zagadki, eksplorować tajemnicze regiony.