Games & Gaming

Sprawdź możliwości Asystenta Google

Asystent Google miał swój oficjalny start w naszym kraju 16 stycznia 2019 roku. Od tego czasu każdy może bez problemu przetestować jego funkcje i porozumieć się z nim po polsku. Z każdym miesiącem funkcjonalność ta jest ulepszana i modyfikowana. Co konkretnie potrafi Asystent Google? Jest tego całkiem sporo!

Asystent Google – co to takiego?

Poszukujesz informacji, jakie są kasyna z bonusem za rejestracje? Teraz możesz sprawdzić to głosowo! Niektórzy uważają, że Asystent Google to zalążek sztucznej inteligencji, którą lepiej poznamy w przyszłości. Dla innych to po prostu ciekawa aplikacja, która ma zwyczajnie ułatwić nam życie. Jedno jest jednak pewne – ta opcja daje naprawdę wiele możliwości w zależności od tego, jak z nich korzystamy. Asystent Google to po prostu wirtualny asystent na urządzeniu mobilnym (zwykle smartfonie) podłączonym do Internetu. Możemy z nim normalnie rozmawiać, zadawać mu pytania i udzielać wskazówek.

Co potrafi ta „sztuczna inteligencja”?

Asystent Google przede wszystkim odpowiada na nasze pytania, wyszukuje potrzebne informacje, może kupować dla nas towary w Internecie, zarządzać naszym kalendarzem, rezerwować bilety do teatru, wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości SMS, zmieniać ustawienia na używanym urządzeniu czy sterować urządzeniami w naszym domu. Dodatkowo z samym Asystentem Google możemy porozmawiać. Ta wirtualna inteligencja przekaże informacje, które dotyczą polityki, pogody, innowacji technologicznych czy innych spraw, które wpadną nam do głowy. Co ciekawe może też opowiedzieć nam dowcip lub polecić dobrą piosenkę. Czasami zdarzają mu się potknięcia, co pewnie w przyszłości będzie skutecznie wyeliminowane.

Czy Asystent Google może zrobić coś jeszcze?

Pokaz możliwości inteligencji zaskoczy nas już podczas pierwszego kontaktu. Jeżeli będziemy chcieli sam Asystent pokaże nam niektóre z dostępnych opcji. Podczas użytkowania zawsze możemy zadać pytanie: Co potrafisz? Prawdopodobnie większość z nas zaczyna od wydawania bardzo ogólnych poleceń, na przykład „kalkulator”, „otwórz Instagram” czy „włącz alarm”.

W kolejnych krokach zdecydowanie warto jednak zająć się bardziej szczegółowymi pytaniami i poleceniami. To właśnie w tym celu stworzono Asystenta Google. Zapytajmy go, jaka będzie jutro pogoda w Gdańsku? „O której odjeżdża pociąg z Kielc do Radomia?” Albo zwyczajnie zaproponuj: „odtwórz moją piosenkę”. W ten sposób zaczniemy odkrywać, że to rozwiązanie, które może ułatwić nam codzienne życie.

Inne funkcje aplikacji

Sporo tego, prawda? Ale to z całą pewnością nie wszystko. Korzystając z Asystenta Google możesz wyszukiwać informacje dotyczące biznesu, edukacji, gier, rozrywki, jedzenia, muzyki, podróży, transportu, pogody, produktywności, społeczności, komunikacji, sterowania domem, zakupów, zdjęć oraz zdrowia i fitnessu. Oznacza to, że dzięki Asystentowi możesz włączyć telewizor, uczyć się języków obcych, słuchać muzyki, wyszukiwać najlepszych przepisów kulinarnych czy też przeglądać zdjęcia z Twojej galerii.

Z całą pewnością jest to jedna z ciekawostek, z której możemy korzystać. Warto zwrócić uwagę na to, że ta sztuczna inteligencja zyskuje coraz większą popularność. Jednocześnie zdecydowanie warto śledzić kolejne prace nad rozwojem Asystenta Google. Może już za kilka lat zapomnimy o ręcznym wpisywaniu komend w laptopie lub na telefonie? Przed nami na pewno jeszcze wiele ciekawych rozwiązań. Z całą pewnością Google nie spocznie na laurach. W najbliższym czasie trend związany z automatycznymi rozwiązaniami będzie się nieustannie wzmacniał. Pozostaje nam tylko obserwować i podziwiać pracę inżynierów i naukowców, a to z całą pewnością fascynujące zajęcie.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
Close